ורד דינאי

הקליניקה לרפואת עור משלימה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ורד דינאי

הקליניקה לרפואת עור משלימה

נשירת שיער והתקרחות (אלופציה)

סיבת ההתקרחות בגברים ונשים שונה בכמה מובנים, בגברים הנשירה מתחילה בחלק העליון של הקרקפת ובמפרצים והסיבה היא בד"כ תורשתית.
בנשים, הנשירה מפוזרת יותר כאשר נראה מס' סיבות כמו – מתח נפשי, חוסר בברזל,אנמיה, דיאטה לא מאוזנת שינויים במזג האויר וחוסר איזון בבלוטת התריס.

הסיבה הנוספת לנשירת שיער היא מחלה בשם אלופציה אראטה
.המחלה מופיעה בגברים, נשים וילדים באופן שווה בצורת התקרחות פתאומית באזורים בגוף או בגוף כולו ,יכולה להיות הטבה או החמרה לסירוגין,המחלה מופיעה בפתאומיות ולחלק מהחולים תהיה צמיחה חוזרת חלקית או מלאה
המקום השכיח ביותר הוא הקרקפת אך יכולים להיות מעורבים אזורים נוספים ואף כל הגוף. הנשירה מתחילה בד"כ באזור קטן במקום אחד או בכמה מקומות.

הסיבות לאלופציה
בשנים האחרונות מצאו קשר בין אלופציה למחלות אטופיות שונות כגון – אסטמה, אטופיק דרמטיטיס, נזלת אלרגית ומחלות אוטואימוניות
כמו – חוסר איזון של בלוטת התריס, ויטיליגו ולופוס (זאבת).  לאחרונה מצאו שמסיבה לא ידועה תוקפת מערכת החיסון את מרכיב השערה וע"י כך גורמת לאובדן השיער,
נכון להיום אין טיפול למחלה ולרב ניתן קורטיזון.


הטיפול ברפואה הסינית
הטיפול מורכב מדיקור (גם באזורים המקריחים) וצמחי מרפא סיניים,שימוש באביזרים כמו דרמה רולר (גלגלת מחטים וסבן סטר (מקל מחטים) רפלקסולוגיה  ושיאצו.
המלצות למטופלים
שומשום ואגוזים מומלצים מכיון שהם עוזרים בגירוי זקיק השערה.
לרבות בשתיה.
להימנע מחפיפת השיער בשמפו ומרכך ומייבושו במגבת או מכשיר חשמלי כמו פן.
מומלץ ביותר לעסות את אזורי ההקרחה בוקר ולילה לעידוד זרימת הדם במקום.
מכיון שמחלה זו מלווה בסטרס ומתח נפשי גדולים חיוני לעסוק בכל סוג של ספורט בכדי להוריד את רמת הסטרס ולגרום לזרימה טובה יותר של דם וצ'י .

 

גלילה לראש העמוד